Bu #zennubeningünlüğü serisinin ilk yazısıdır. 

Bu taşınma işleri kafamı yordu, evin düzeni kalmadı, yazı bile yazamaz oldum, Ela yavrum her hafta başka yerde uyuyup uyanmaktan helak oldu. Herkeslere gelen uyku düzeni henüz bize gelemedi çünkü bizde düzen kalmadı, Diren yavrum arkadaşlarımız sayesinde hayatta…

Bu hengamede geçen gün ilk defa bilgisayarı elime aldım, yazı yazacaktım şarjı bitmiş 🙂

Şarj kablosunu bulana kadar olanlar: kapı önünden sesler geldi, Ela yattığı yerde mıkırdandı, Diren sokağa havladı, Ela hafiften uyandı geri uyuttum. Susadım, su içerken mutfak havlularına baktım kirli, kirliye attım. Oraya kadar gitmişken makineye çamaşır attım. O sırada bir çanta dolusu oje depomu gördüm, gitmeden oje seven bir arkadaşıma bağışlayayım dedim, artık pek sürmüyorum oje. Bunları düşünürken, taşınmadan önce yapmam gereken 2464211588 şeyi daha düşündüm, verilecek kıyafetler, götürüleceklerin netleşmesi, satılacak eşyalar, ev için kiralık ilanı, Ela için oda fikri, Diren’in transferi için işlemler, Almanya’daki ev için buradan alınabilecek eksikler, damacana su siparişi, Ela’nın gelişim adımları, yoğurt yapma makinesi nerdeydi? acaba yere battaniye mi sersem daha iyi yuvarlanır Ela?, Diren’e dış parazit damlası alayım… Ay yoruldum!

İşte bunun gibi yüzlerce şeyi düşüneyim derken bilgisayar adaptörü aradığımı unuttum, azıcık uzanayım dedim, 15 dk uyumuşum ki Ela uyandı… Bu yazıyı da halime gülmek ve tarihe notumu düşmek için, cep telefonumla, gece yarısı tuvalette yazdım.

Yazı yazmaya geri döndüğümde neler yazarım diye düşünüp notlar tutuyorum bu küçük molalarda. Artık arada içimi dökmek için #zennubeningünlüğü yazıları yazıciiim. Sadece kafası karışıp araştırmalar yapan bir ana değil, #kafasıkarışıkbirinsan’ım artık! Kutlu olsun 🎉.

Oh be, ferahladım!

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s