Çocuğunuzun kafası nasıl işliyor? #growthmindsetfixedmindset

growthmindsetfixedmindset Bugün bir arkadaşımla oturmuş oyun oynayıp dans eden iki yavrumuzu izlerken konu buraya geldi.

Öyle yorgun bir akşamdayım ki gerçekten iki lafı bir araya getirecek gücüm yok ama bunu birileri daha duysun ve araştırsın istediğim için kulağınıza su kaçırmaya geldim. Bu eğer zaten bildiğiniz ve kendinizde/ailenizde değiştirmek için denediğiniz bir şeyse, sevdiğiniz bir kaynak ya da yöntem/uzman/podcast allah ne verdiyse varsa seslenir misiniz?

Meraklısına: “Sabit zihin yapısı” ve “Büyümeye açık zihin yapısı” diye belki de adlandırabileceğimiz iki düşünme şekli, bunun bizdeki sonuçları ve hayata bakışımızı şekillendirişi üzerine okumanızı ve araştırmanızı öneririm. Elimde güzel ve kapsamlı bir yazı var ama İngilizce. Meraklısına linki profile ekliyorum. Vaktim olursa çevirmek de isterim ama yakın zamanda mümkün durmuyor.

Google’a growth mindset nedir? yazarsanız derya deniz.

Ben içten içe bir şeylere kafa yoruyordum ama adını böyle koymamıştım. Bugün arkadaşım anlatmaya başlayıp gerisi gelince çok sevindim ve rahatladım doğrusu. Şimdi araştırıp geliştirmek var.

Okumak isteyenler için hızlı bir bakışla bunu gördüm: (İngilizce) https://www.techtello.com/fixed-mindset-vs-growth-mindset/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s