2021 model dert: Hamile olmadan hamilelik

Hayatımda büyüük depresyonlarım, panik ataklarım, iniş çıkışlarım, manik ve depresif hallerim oldu, neler, neler oldu hem de… Ama bu kadar gel git yaşamamıştım ben ya. Hamile değilim ama ruhen hamile gibiyim. Bir habere ağla,  bir habere gül. Bir sabah yataktan dayak yemiş gibi çık, bir sabah sanki son on yılımın en güzel günüymüş gibi, seke seke… Hamilelik resmen.

Gerçekten kendime kefil olamam şu halde. Biri arıyor, ay sorma canım çok sıkkın diyorum mesela. Sonra akşama kadar yeni ruh halleri yükleniyor, unutuyorum.

Başka gün lafı geçiyor, aa diyorum ben o gün çöpleri atmaya çıkıp bi hava aldım çok iyi geldi, unuttum gitti… Böyle saçma şey olur mu, bu dertli ve dertsiz hallerin arası bu kadar sık olur mu bilmiyorum.

Bu kulağa hafif gelen inişli çıkışlı hal yedi beni. Yani evet günü kurtarmak böyle daha kolay. Ağır bir depresyonla yaşamak nedir bildiğim için, halime şükrediyorum. Çeken bilir.

Gerçekten şükrediyorum hâlâ hem iş yapabildiğim hem de işte annelik, ev vs bir şekilde yürütebildiğim için. Kendime de bakmaya çalışıyorum…

Ama acayip bişey oluyor. Geceleri, uykudan önce ya da uyku arasında hop diye uyanarak kısa kısa depresif dakikalar, bazen saatler yaşıyorum.  Hani gündüz vaktin yok bari gece bana bak biraz diyor bu bunalımlı ruh.

Coronanın hastalık korkusu git gide yerine “allahım nolur biri beni aşılayıp yeniden hayata kavuştursun”a bıraktı.

Şu gel gitli haller yerini daha stabil gece uykularına, daha sakin dalgalara bırakırsa ne fikirler, istekler var içimde ama şimdilik 1 yıldır yaptığım gibi duruyorum.

D vitamini alıyorum, K2 ile beraber ve yatmadan magnezyumuma sarılıyorum. Bazen aç acına çikolata yiyorum. Haftada 4 gün paleo ve bol çiğ beslenip kalan günlerde mantı, mercimek köfte, kruvasan allah ne verdiyse… Haftada 1- 2 gün yoga yapıyorum, 1-2 pilates ve kalan günlerde Diren’i gezdirmek dışında koltuktan kalkmıyorum.

İşte böyle sevgili ekip, fazlası var ama anlatmak yerine şakaya vurup geçmek istedim. Gerçekten bu gel git kafayı hiç sevmedim…

Bu otobiyografik notumu neden sizinle paylaştım? Bilmiyorum. Bir sürü insanız şurda. Bir sinerji oluşur diye umuyorum.

Aklınıza mukayyet olun. Sonra da bana anlatın nasıl olduğunuzu e mi?

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s