Kim bu kafası karışık kadın?

Bakmayın, sayfanın adını kafası karışık bir ”anne” ama tabii ki sadece annelikle anlatmam derdimi, kendimi.

Hani bi apartmanın altında dükkan vardır, bir dolar, bir boşalır, değişir… İşte benim blogculukla maceram da öyle. Şu blog aleminde bir sürü sayfam oldu, çocukluk anılarımı da paylaştım, kız arkadaşlarımla anonim hikayeler de yazdık, kişisel sayfa tadında bir blog açıp biraz da oralarda yazdım, Facebook notlarını blog gibi kullandım… Sonra o dükkanı kapattım ve yazma işini rafa kaldırdım bir süre.

Hep de çok sevdim online alemleri, paylaşmayı ve yazmayı. Baktım ki hamileliğimi her yerde paylaşa paylaşa bir hal oluyorum, insanlar bıkacak, 1000 kişilik Facebook ve Instagram hesaplarımdaki insanları bıktırmayayım. O zaman açtım Instagram’da @kafasikarisikbiranne hesabını.

Kafası karışık, çünkü bilmiyor. Merakı da var, araştırıyor, uğraşıyor. Ve öyle bir iki lafa bakıp da bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuyor. En azından çabası bu yönde diyelim.

İşte bu yüzden, çok iddiası olmayan bir kadının iddiasız annelik macerası ve öğrendikleri burada dursun diye açtım bu sayfayı. Eş dost takılıyor hep, ‘sen bıdık bıdık araştırıyorsun, bize de anlat zamanı gelince,” diye. İşte o günler geldiğinde çoktaaan unutup gitmeyeyim diye, burada dursun topladıklarım.

Umarım sizin de işinize yarar burada yazanlar,

Sevgiler,

Zennube Ezgi – Kafası Karışık Bir Anne